Przejdź do treści strony
22 536 54 08

19 grudnia 2022

Często spotykane błędy w szukaniu pracy

Szukasz pracy już od kilku tygodni i wciąż nie widzisz żadnych efektów? Być może nieświadomie popełniasz błędy, które znacznie utrudniają Ci znalezienie satysfakcjonującej posady. Zmień swoje podejście do poszukiwania zatrudnienia, dzięki czemu szybko zdobędziesz wymarzoną pracę.

Masz wygórowane oczekiwania

Dopiero rozpoczynasz karierę zawodową, a mimo to już oczekujesz, że praca przyniesie Ci bardzo wysokie wynagrodzenie? Być może Twoją kluczową przeszkodą w znalezieniu posady są zbyt duże wygórowania. Nie możesz za dużo oczekiwać, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia zawodowego ani żadnych liczących się sukcesów.

Brak spersonalizowanych dokumentów aplikacyjnych

Czy wiesz, że kluczem do otrzymania danej posady jest odpowiednio napisane CV? Jeśli wysyłasz do każdej firmy te same dokumenty aplikacyjne, zmniejszasz swoją szansę na znalezienie pracy. Bardzo ważne jest bowiem, aby CV było jak najlepiej dostosowane do oferty, na którą aplikujesz. Należy podkreślić w nim chociażby umiejętności miękkie niezbędne na danym stanowisku. Dodatkowo wiele osób rezygnuje z wysyłania listu motywacyjnego – to błąd, ponieważ dla wielu pracodawców jest on równie ważny jak CV.

Nie masz sprecyzowanych wymagań

Wiele osób ma problem z szybkim znalezieniem pracy, ponieważ tak naprawdę nie wiedzą, czego dokładnie szukają. Warto zatem zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami dotyczącymi nie tylko samej posady, ale także trybu pracy czy formy zatrudnienia. Dzięki temu łatwiej będzie wyszukać oferty, które jak najlepiej wpisują się w Twoje preferencje.

Rezygnujesz z oferty, gdy nie spełniasz oczekiwań

Niektórzy od razu rezygnują z danej oferty, jeśli uważają, że nie są w stanie spełnić wszystkich oczekiwań pracodawcy. To błąd, ponieważ może się okazać, że pozostali kandydaci również nie spełniają wymogów. W wielu przypadkach najważniejsze jest, aby mieć kierunkowe wykształcenie, a pozostałe kwestie nawet dla pracodawców są mniej istotne. Nie należy zatem rezygnować z atrakcyjnej oferty, tylko dlatego, że nie spełniasz niektórych wymogów. Pozwól, aby to rekrutujący zdecydował, czy nadajesz się na dane stanowisko.

Podsumowanie

Zastanów się, czy nie popełniasz kluczowych błędów podczas szukania pracy. Być może z ich powodu wciąż nie potrafisz znaleźć dla siebie zatrudnienia. Najwyższy czas na zmiany, aby szybko zdobyć wymarzoną posadę.

Zobacz także

Zdjęcie w CV – o czym musisz pamiętać?

17 stycznia 2023

Szukasz dla siebie atrakcyjnej pracy? Zanim rekruter zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną, musisz przekonać go do swojej kandydatury atrakcyjnym CV. Należy zawrzeć w nim wszystkie kluczowe informacje dotyczące między innymi […]

Praktyki studenckie–w jaki sposób pomagają w budowaniu kariery?

5 stycznia 2023

Wybór praktyk studenckich nie może być przypadkowy, chociaż wielu studentów nie przywiązuje do tej kwestii większej wagi. Tymczasem mogą one być kluczowym etapem w budowaniu kariery, stając się świetną okazją […]

Jakie pytania warto zadać rekruterowi?

26 sierpnia 2022

Ubiegasz się o wymarzoną posadę i czeka Cię rozmowa rekrutacyjna? Pamiętaj, że możesz ją wykorzystać także do zadawania pytań rekruterowi. To świetna okazja, aby nieco bliżej poznać daną firmę i […]

CV Studenta – jak napisać pierwsze CV bez doświadczenia?

23 czerwca 2021

Skończyłeś szkołę lub studia i stanąłeś przed wyzwaniem znalezienia pierwszej pracy? Zapewne będziesz musiał napisać CV bez doświadczenia, którym przekonasz pracodawcę do swojej osoby. Na dzisiejszym rynku pracy nie jest […]

Jak zorganizować swoją pracę, żeby była efektywna?

5 maja 2020

Poznajcie kilka zasad które zwiększą efektywność Waszej pracy gdy wykonujecie ją zdalnie. Co robić by pracowało nam się lepiej?

Wykorzystaj LINKEDIN do wspierania kariery.

21 stycznia 2020

Jak budować markę osobistą? Czy LinkedIn faktycznie przydaje się do rozkręcenia swojej kariery? Zapraszamy do lektury poradnika.

5 kłopotliwych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej – jak sobie z nimi radzić?

29 maja 2019

Spotkanie z pracodawcą często wzbudza zdenerwowanie. Aby zmniejszyć stres i zrobić dobre wrażenie, przygotuj się do rozmowy z rekruterem i nie daj się zaskoczyć.

Pracowity jak student

24 kwietnia 2019

Zgodnie z badaniem, które zostało zrealizowane w dniach 14.03-22.03.2019 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel w ramach którego przeprowadzono 901 ankiet ze studentami w wieku 18-30 lat, nawet 82 proc. studentów pracuje, a 20 proc. potrafi zarobić ponad 4 tys. złotych.

O tym jak kształtować swoje przekonania by mieć więcej motywacji do działania – webinar.

12 lutego 2019

Zapraszamy na darmowy webinar który poprowadzi Twórca największego w Polsce kanału na YouTube o rozwoju osobistym (Rozwojowiec) - Damian Redmer