Przejdź do treści strony
22 536 54 08

5 maja 2020

Jak zorganizować swoją pracę, żeby była efektywna?

Pracujesz zdalnie i masz problem z efektywną organizacją czasu? Wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych rozwiązań, aby poprawić swoją wydajność. Zapomnij o rozpraszaczach, zadbaj o higienę pracy i przede wszystkim – dokładnie planuj swoje obowiązki.

Przestrzegaj ustalonego czasu pracy

Skuteczna organizacja polega na dokładnym wyznaczeniu godzin, które będą przeznaczone na realizację obowiązków zawodowych. Ważne jest, aby przestrzegać wcześniejszych ustaleń. Można skorzystać z terminarza lub nowoczesnych narzędzi komputerowych, które okażą się pomocne w efektywnym planowaniu. Pamiętaj o tym, aby czas pracy był dostosowany do Twoich realnych możliwości. Lepiej wyznaczać sobie mniejsze cele, ponieważ okażą się łatwiejsze w realizacji niż dalekosiężne projekty. W trybie home office najważniejszą kwestią jest systematyczność.

Pozbądź się rozpraszaczy

Praca online jest związana z dostępem do wielu rozpraszających aplikacji i stron internetowych. Aby pozbyć się pokusy ciągłego zaglądania do social mediów, warto po prostu zablokować wybrane witryny. Dzięki temu zadbamy o płynność wykonywania obowiązków zawodowych i zmniejszymy do minimum ryzyko porzucania pracy na rzecz przyjemności.

Nie zapominaj o higienie pracy

Praca zdalna zazwyczaj sprowadza się do realizacji konkretnych zadań na komputerze, za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Długie siedzenie przed monitorem może znacznie obniżyć efektywność, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o regularnych przerwach. Najlepiej chociaż co godzinę odchodzić od komputera, odzwyczajając wzrok od bliskiej odległości ekranu. Wystarczy stanąć przed oknem i popatrzeć w dal, przeciwdziałając tym samym uczuciu zmęczenia oczu.

Efektywność zdalnego trybu wykonywania obowiązków zawodowych jest zależna od tego, czy uda nam się przestrzegać ustalonych wcześniej zasad i zachować samodyscyplinę. Brak rozpraszających czynników dodatkowo zmotywuje do realizowania zawodowych celów.

Przeczytaj także na pracuj.pl o tym jakie są najczęstsze choroby pracowników biurowych?

Zobacz także

Zdjęcie w CV – o czym musisz pamiętać?

17 stycznia 2023

Szukasz dla siebie atrakcyjnej pracy? Zanim rekruter zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną, musisz przekonać go do swojej kandydatury atrakcyjnym CV. Ważnym jego elementem jest również zdjęcie. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Praktyki studenckie–w jaki sposób pomagają w budowaniu kariery?

5 stycznia 2023

Wybór praktyk studenckich nie może być przypadkowy, chociaż wielu studentów nie przywiązuje do tej kwestii większej wagi. Tymczasem mogą one być kluczowym etapem w budowaniu kariery, stając się świetną okazją do wypracowania nowych umiejętności i zawarcia pierwszych zawodowych kontaktów

Często spotykane błędy w szukaniu pracy

19 grudnia 2022

Szukasz pracy już od kilku tygodni i wciąż nie widzisz żadnych efektów? Być może nieświadomie popełniasz błędy, które znacznie utrudniają Ci znalezienie satysfakcjonującej posady. Zmień swoje podejście do poszukiwania zatrudnienia, dzięki czemu szybko zdobędziesz wymarzoną pracę.

Jakie pytania warto zadać rekruterowi?

26 sierpnia 2022

Ubiegasz się o wymarzoną posadę i czeka Cię rozmowa rekrutacyjna? Pamiętaj, że możesz ją wykorzystać także do zadawania pytań rekruterowi. To świetna okazja, aby nieco bliżej poznać daną firmę i dowiedzieć się, jak mogą wyglądać ścieżki Twojej kariery.

CV Studenta – jak napisać pierwsze CV bez doświadczenia?

23 czerwca 2021

Skończyłeś szkołę lub studia i stanąłeś przed wyzwaniem znalezienia pierwszej pracy? Zapewne będziesz musiał napisać CV bez doświadczenia, którym przekonasz pracodawcę do swojej osoby.

Wykorzystaj LINKEDIN do wspierania kariery.

21 stycznia 2020

Jak budować markę osobistą? Czy LinkedIn faktycznie przydaje się do rozkręcenia swojej kariery? Zapraszamy do lektury poradnika.

5 kłopotliwych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej – jak sobie z nimi radzić?

29 maja 2019

Spotkanie z pracodawcą często wzbudza zdenerwowanie. Aby zmniejszyć stres i zrobić dobre wrażenie, przygotuj się do rozmowy z rekruterem i nie daj się zaskoczyć.

Pracowity jak student

24 kwietnia 2019

Aż 8 na 10 studentów i studentek ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z pracą, stażem albo praktyką. Warto zaznaczyć, że większość, bo aż 75 proc. badanych deklarowało studia w trybie dziennym.

O tym jak kształtować swoje przekonania by mieć więcej motywacji do działania – webinar.

12 lutego 2019

Zapraszamy na darmowy webinar który poprowadzi Twórca największego w Polsce kanału na YouTube o rozwoju osobistym (Rozwojowiec) - Damian Redmer