Przejdź do treści strony
22 536 54 08

26 sierpnia 2022

Jakie pytania warto zadać rekruterowi?

Ubiegasz się o wymarzoną posadę i czeka Cię rozmowa rekrutacyjna? Pamiętaj, że możesz ją wykorzystać także do zadawania pytań rekruterowi. To świetna okazja, aby nieco bliżej poznać daną firmę i dowiedzieć się, jak mogą wyglądać ścieżki Twojej kariery.

Jakie pytania zrobią dobre wrażenie na rekruterze?

Dostępne w sieci oferty pracy zazwyczaj są dość szczegółowe pod kątem wymagań czy konkretnego zakresu obowiązków. Nie zawsze jednak uwzględniają wystarczająco dużo informacji na temat danej firmy. Decydując się na określone stanowisko, warto jak najwięcej dowiedzieć się o swoim potencjalnym pracodawcy. Koniecznie należy odwiedzić jego oficjalną stronę i zapoznać się na przykład z dotychczas zrealizowanymi projektami. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej warto dopytać o wybrane z nich. Rekruter na pewno doceni Twoje zainteresowanie działalnością firmy, a Ty dowiesz się szczegółów na temat wybranych kwestii. Możesz również zapytać o konkretne wymagania na wybrane stanowisko, upewniając się, że jesteś w stanie je spełnić.

Nie bój się pytań o perspektywę rozwoju

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat możliwych ścieżek awansu i perspektywy rozwoju. Postaraj się zadawać pytania w taki sposób, aby rekruter ocenił Cię jako osobę ambitną, która zamierza doskonalić swoje umiejętności i zdobywać kolejne szczeble kariery. Spróbuj też dopytać o dodatkowe informacje na temat ewentualnych kursów i szkoleń, które mogą okazać się przydatne na Twoim stanowisku. Dzięki temu rekruter upewni się, że jesteś osobą zdecydowaną do dalszej nauki, aby zdobywać nowe kompetencje. Dobrym pomysłem jest także zadawanie pytań na temat samego zespołu, do którego miałbyś dołączyć. Dzięki temu dowiesz się, z iloma osobami będziesz współpracował i na czym będzie polegać Twoja codzienna praca.

Podsumowanie

Przed rozmową kwalifikacyjną zastanów się, czego chciałbyś dowiedzieć się od rekrutera i na tej podstawie sformułuj przykładowe pytania. Pamiętaj też, aby na koniec poprosić o informację dotyczącą kolejnych etapów rekrutacji. Zapytaj, kiedy możesz spodziewać się konkretnej decyzji i czy czekają Cię dodatkowe zadania rekrutacyjne. Nawet jeśli tego typu informacje zostały uwzględnione w ofercie pracy, warto upewnić się, czy nic nie uległo zmianie.

Zobacz także

Zdjęcie w CV – o czym musisz pamiętać?

17 stycznia 2023

Szukasz dla siebie atrakcyjnej pracy? Zanim rekruter zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną, musisz przekonać go do swojej kandydatury atrakcyjnym CV. Ważnym jego elementem jest również zdjęcie. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Praktyki studenckie–w jaki sposób pomagają w budowaniu kariery?

5 stycznia 2023

Wybór praktyk studenckich nie może być przypadkowy, chociaż wielu studentów nie przywiązuje do tej kwestii większej wagi. Tymczasem mogą one być kluczowym etapem w budowaniu kariery, stając się świetną okazją do wypracowania nowych umiejętności i zawarcia pierwszych zawodowych kontaktów

Często spotykane błędy w szukaniu pracy

19 grudnia 2022

Szukasz pracy już od kilku tygodni i wciąż nie widzisz żadnych efektów? Być może nieświadomie popełniasz błędy, które znacznie utrudniają Ci znalezienie satysfakcjonującej posady. Zmień swoje podejście do poszukiwania zatrudnienia, dzięki czemu szybko zdobędziesz wymarzoną pracę.

CV Studenta – jak napisać pierwsze CV bez doświadczenia?

23 czerwca 2021

Skończyłeś szkołę lub studia i stanąłeś przed wyzwaniem znalezienia pierwszej pracy? Zapewne będziesz musiał napisać CV bez doświadczenia, którym przekonasz pracodawcę do swojej osoby.

Jak zorganizować swoją pracę, żeby była efektywna?

5 maja 2020

Poznajcie kilka zasad które zwiększą efektywność Waszej pracy gdy wykonujecie ją zdalnie. Co robić by pracowało nam się lepiej?

Wykorzystaj LINKEDIN do wspierania kariery.

21 stycznia 2020

Jak budować markę osobistą? Czy LinkedIn faktycznie przydaje się do rozkręcenia swojej kariery? Zapraszamy do lektury poradnika.

5 kłopotliwych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej – jak sobie z nimi radzić?

29 maja 2019

Spotkanie z pracodawcą często wzbudza zdenerwowanie. Aby zmniejszyć stres i zrobić dobre wrażenie, przygotuj się do rozmowy z rekruterem i nie daj się zaskoczyć.

Pracowity jak student

24 kwietnia 2019

Aż 8 na 10 studentów i studentek ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z pracą, stażem albo praktyką. Warto zaznaczyć, że większość, bo aż 75 proc. badanych deklarowało studia w trybie dziennym.

O tym jak kształtować swoje przekonania by mieć więcej motywacji do działania – webinar.

12 lutego 2019

Zapraszamy na darmowy webinar który poprowadzi Twórca największego w Polsce kanału na YouTube o rozwoju osobistym (Rozwojowiec) - Damian Redmer