Przejdź do treści strony
22 536 54 08

17 lutego 2023

Jak pokonać stres przed rozmową rekrutacyjną?

Czeka Cię rozmowa rekrutacyjna na wymarzone stanowisko? Pamiętaj, że stres nie jest Twoim sprzymierzeńcem! Musisz kontrolować swoje emocje, skupiając się na odpowiadaniu na pytania rekrutera. Sprawdź, jak można pokonać stres przed rozmową kwalifikacyjną!

Pomyśl o swoim sukcesie

Czy wiesz, że główną przyczyną stresu są negatywne myśli? Na szczęście z łatwością możesz je pokonać, skupiając się na pozytywach. Nawet jeśli czeka Cię kilka rozmów rekrutacyjnych, za każdym razem postaraj się zwizualizować swój sukces. Pamiętaj, że Twoja aplikacja na wybrane oferty pracy musiała spodobać się rekruterom, skoro zdecydowali się zaprosić Cię na spotkanie. Skup się na swoich zaletach, które świetnie sprawdzą się na danym stanowisku. Dzięki temu uświadomisz sobie, że Twoja kandydatura powinna być doceniona przez rekrutera. Przed rozmową kwalifikacyjną nie należy poddawać się negatywnym myślom. Nie zastanawiaj się, czy inni kandydaci wypadną lepiej od Ciebie – porównywanie się do innych osób może dodatkowo Cię zestresować.

Jak przezwyciężyć stres przed rozmową kwalifikacyjną?

Jeśli dobrze przygotujesz się na spotkanie z rekruterem, uda Ci się lepiej panować nad swoimi emocjami. Kilka dni przed rozmową warto poćwiczyć przed lustrem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Naucz się także mówić o swoich sukcesach. Zastanów się, jakie masz kompetencje, które okażą się przydatne na danym stanowisku. Koniecznie zapoznaj się także z historią danej firmy i sprawdź, w jakie projekty ostatnio się angażowała. Aby pokonać stres, musisz przygotować się do rozmowy z odpowiednim wyprzedzeniem. W przeddzień skompletuj odpowiednią stylizację, w której poczujesz się komfortowo. Przygotuj również wszystkie niezbędne dokumenty, aby nie szukać ich na ostatnią chwilę. Co najmniej kilka razy uważnie przeczytaj Twoje CV, ponieważ rekruter może dopytywać o zawarte w nim informacje.

Na koniec warto wspomnieć o skutecznych metodach relaksacyjnych, które pomogą Ci rozładować emocjonalne napięcie. Pamiętaj o ćwiczeniach oddechowych – kilka głębokich wdechów to sprawdzona recepta na obniżenie poziomu stresu. W drodze na rozmowę warto wsłuchać się w odprężającą muzykę. Musisz także zadbać o kondycję swojego organizmu – pełnowartościowy sen oraz pożywne śniadanie pomagają w pokonaniu stresu.

 

Zobacz także

O co warto pytać na targach pracy?

8 lutego 2024

Targi pracy są dla wielu osób niepowtarzalną okazją do spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Dzięki nim jest możliwe zdobycie cennych informacji, które mogą wpłynąć na przyszłą karierę lub decyzję związaną z aplikowaniem na dane stanowisko

Jak opisać swoje zalety w CV?

3 lutego 2023

Czy wiesz, że dla wielu pracodawców najważniejszym elementem w CV jest informacja o zaletach potencjalnych kandydatów? Co za tym idzie, warto dokładnie zastanowić się, w jaki sposób należy wspomnieć o swoich kluczowych atutach

Jakich błędów unikać w CV?

26 stycznia 2023

Dobrze napisane CV jest kluczem do szybkiego otrzymania wymarzonej posady. Niestety, wiele osób zdaje się o tym zapominać, popełniając kluczowe błędy w tym ważnym dokumencie. Zapoznaj się z najczęstszymi z nich, aby wiedzieć, czego należy unikać.