Kreator CV
Wybierz szablon
Dane podstawowe:
Warto sprawdzić, czy adres, telefon i e-mail są podane poprawnie. Ewentualny błąd sprawi, że osoba odpowiedzialna za rekrutację nie będzie mogła się z tobą skontaktować. Adres e-mail musi mieć oficjalne brzmienie (imię.nazwisko@ a nie buziaczek@ czy twardziel@).Wykształcenie
W części poświęconej wykształceniu należy zastosować układ achroniologiczny, tzn. informacje najbardziej aktualne umieścić na samym początku. Daty rozpoczęcia i zakończenia studiów powinny składać się z miesiąca i roku. Podajemy też nazwę uczelni oraz kierunek, specjalność i tryb studiów. Można też umieścić informacje o ukończonej szkole średniej, zwłaszcza jeśli zdobyliśmy w niej kwalifikacje zawodowe.

Doświadczenie
Zasady są podobne, jak przy opisywaniu wykształcenia. Zaczynamy od najświeższych informacji, podajemy daty rozpoczęcia i zakończenia współpracy z każdym z pracodawców oraz nazwy zajmowanych stanowisk. Warto również opisać krótko, na czym polegały nasze obowiązki i pochwalić się sukcesami.

Organizacje i stowarzyszenia
Jeżeli nie masz doświadczenie zawodowego ta rubryka może pokazać, że jesteś osobą aktywną i chętną do zdobywania wiedzy. Umieść tutaj informacje na temat praktyk lub wolontariatu, który odbyłeś w jakiejś organizacji.

Kursy i certyfikaty
Warto pochwalić się udziałem w dodatkowych szkoleniach, ale tylko jeśli mają one związek z pracą, o którą się staramy. Inaczej szkoda na to miejsca w CV. Zawsze piszemy, kto przeprowadzał dany kurs lub szkolenie, jaki był jego temat i czas trwania.

Języki
Znajomość języków obcych - informacje na ten temat muszą być możliwie szczegółowe. Najlepiej podać stopień znajomości języka w mowie, piśmie i czytaniu. Warto pochwalić się również posiadanymi certyfikatami. Nie warto natomiast podawać nieprawdziwych informacji, bo może czekać nas niemiłe zaskoczenie.

Odnośniki
Tutaj umieść linki do swoich stron, bloga lub kanału na YouTube. Jesteś kreatywny? Masz nietypowe hobby? To może być dużym atutem dla przyszłego pracodawcy. Daj się poznać z innej strony.


Tu możemy pochwalić się umiejętnościami (np. bezwzrokowe pisanie na klawiaturze, rozmowa telefoniczna z klientem, negocjacje sprzedażowe). Co ważne - wpisujemy tylko te mające związek ze stanowiskiem, na które aplikujemy. Dla przykładu - jeśli nie szukamy pracy asystentki, można pominąć informację, że umiemy obsługiwać sprzęty biurowe.

Każdą kolejną pozycję proszę oddzielić przecinkiem lub klawiszem Enter.

Podsumowanie
Twoje CV jest już gotowe. To pierwszy krok do poszukiwania pracy a tym samym do zyskania samodzielności. Jeżeli masz wątpliwości jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna albo jakich pytań się możesz spodziewać od rekrutera zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami na naszej stronie.